کارگاه بین المللی تنوع زیستی و سیستماتیک قارچها

کنگره ها و همایش ها

1396/12/05
59
0

کارگاه بین المللی تنوع زیستی و سیستماتیک قارچها

به گزارش روابط عمومی مرکز،  محورهای اصلی این کارگاه شامل تدریس اصول پیشرفته سیستماتیک قارچ ها و مخمرها، روند کلاسیک معرفی تاکسونهای جدید، روش های فیلوژنی مولکولی و استفاده از اطلاعات فنوتیپی در تاکسونومی قارچ ها است.

Professor. Kevin D. Hyde، از برجسته ترین قارچ شناسان شناخته شده بین المللی و رئیس موسسه عالی تحقیقات قارچ شناسی تایلند و همکارانشان، به همراه دو نفر از پژوهشگران کلکسیون قارچ های رشته ای و مخمر مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران عهده دار برگزاری این دوره آموزشی خواهند بود.

 Professor. Hyde KD از دانشمندان تاثیر گذار در قارچ شناسی مدرن است و علاوه بر نقش کلیدی که در انجمن ها و مجامع علمی بین المللی قارچ شناسی دارند، با تالیف مقالات بسیار قوی نقش پر رنگی در پیشرفت قارچ شناسی ایفاء نموده اند که نمونه های آن در مقالات منتشر شده در مجله معتبر Fungal Diversity قابل مشاهده است. ایشان همچنین در مجله های شناخته شده قارچ شناسی مانند Fungal Ecology، Fungal Biology، و Mycosphere به عنوان ادیتور و یا سردبیر فعالیت دارند.

لازم به ذکر است کارگاه تنوع زیستی و سیستماتیک قارچها به محققین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقمند به فعالیت، پژوهش و ادامه تحصیل در زمینه قارچ شناسی،  سیستماتیک و تاکسونومی، میکروبیولوژی و سایر رشته های وابسته توصیه شده  و از تاریخ  7 تا 9 اسفند 1396 در مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برگزار می گردد.

 


اشتراک گذاری

نظرات