کینوا و لاغری

اطلاعات عمومی

1396/12/17
640
0

کینوا ماده غذایی فوق العاده که به آن خاویار گیاهی هم میگویند،میتواند به شما برای لاغری و رسیدن به اندامی ایده آل کمک کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با خواص کینوا برای لاغری آشنا شوید

1- ویتامین :
کینوا دارای 8 نوع مهمی از آمینو اسیدها و ویتامین ها است. از این دسته می توان به منیزیم و کلسیم اشاره کرد. دارای آهن و ویتامین B12 نیز می باشد که هر دو در تولید انرژی و کاهش وزن نقش قابل توجهی دارند. اگر بدن شما دارای کمبود گروه ویتامین های B باشد این امر باعث کُند شدن روند کاهش وزن شما خواهد شد.

2- راضی کردن :
کینوا حاوی فیبر های مفید و پروتئین است و این امر باعث می شود تا شما مدت بیشتری احساس سیر بودن داشته باشید و مواد مضر (مانند هله-هوله) را از برنامه غذایی خود خارج کنید. بیشتر افرادی که گیاه خوار هستند هنگامی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند بدنبال غذایی می گردند تا بتواند آن ها را سیر نگه دارد و کینوا این مسئله را برای این دسته از افراد به راحتی حل می کند. فیبر موجود در کینوا باعث می شود تا بدن شما چربی و کلسترول کمی جذب کند و این یکی از راه های کمک کینوا در لاغری است.

4- کالری کم :
کینوا به طور نسبی دارای کالری پایینی است. یک فنجان از کینوا پخته شده معادل با 172 کالری می باشد. حتی اگر دو تا سه وعده در روز از کینوا مصرف کنید تنها مقدار زیادی غذا مصرف کرده اید و مقدار کم کالری! برای استفاده از کینوا با کالری کم می توانید آن را با سالاد یا سبزیجات میل کنید.

3- کاهش قند خون :
کینوا مناسب افراد دیابتی است. هنگامی که میزان قند بدن شما از حد تعادل خارج باشد هرچقدر هم که بخواهید رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید باز بدنبال قند و شیرینی کشیده می شوید. کینوا از نظر مرتبه قند در درجه 35 قرار دارد و این به این معنا است که کینوا همانند بیشتری از گیاه ها می باشد.

اشتراک گذاری

نظرات